Krick Habicht szybowiec/E-szybowiec kit

KR-11877

Nowy produkt

Zestaw prostego modelu RC szybowca Krick Habicht szybowiec/E-szybowiec kit. Model ma prostą konstrukcję, zestaw zawiera wycinane laserem drewniane elementy i akcesoria. Ma solidną konstrukcję, kabina ma magnetyczny zamek, skrzydło jest mocowane gumą.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

489,99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Długość 1050mm
Rozpiętość 1680mm
Masa do lotu 650 - 750mm
Powierzchnia nośna 32,34dm²
Obciążenie powierzchni 23,5g/dm²

Więcej informacji

Zawartość zestawu:

Model Krick Habicht zawiera instrukcję budowy, zestaw kalkomanii, akcesoria montażowe, takie jak łączniki skrzydeł, drążki, widełki, zawiasy, nakrętki, śruby, kabina itp., kompletne drewniane wycinanki wycinane laserowo CNC, świerkowe listwy, deski i bloczki z balsy. Instrukcja manual DE.

Charakterystyka:

Zestaw prostego modelu RC szybowca Krick Habicht szybowiec/E-szybowiec kit. Model ma prostą konstrukcję, zestaw zawiera wycinane laserem drewniane elementy i akcesoria. Ma solidną konstrukcję, kabina ma magnetyczny zamek, skrzydło jest mocowane gumą. Sterowany ster kierunku, wysokości i ew. silnik.

Model jest przeznaczony dla początkujących modelarzy, którzy chcą poznać tajemnicę budowy drewnianych modeli. Z budowa poradzi sobie nawet początkujący, ponieważ konstrukcja jest bardzo prosta, poszczególne elementy składają się na zatrzaski i dodatkowo poszczególne kroki budowy są dokładnie opisane w ilustrowanej instrukcji. Model można użytkować jako szybowiec na przykład na zboczu lub wyposażyć go w silnik elektryczny.

Dzięki dzielonemu skrzydłu model jest również łatwy w transporcie, można nim latać na zboczu, ale również startować z holu gumowego na płaskim terenie. W przypadku wyposażenia modelu w napęd elektryczny, można go użytkować bez ograniczeń.

Polecamy zakup:

Do budowy potrzeba podstawowe narzędzia, jak nóż, piłka modelarska, papier ścierny, kleje, szpilki, materiał poszyciowy (folia) oraz aparaturę RC, zasilanie, serwa, ewentualnie silnik, regulator i ładowarkę. Polecana jest jednostka napędowa trójfazowy silnik R282 i regulator 30A, aluminiowy kołpak 28mm ze składanym śmigłem.. Polecany akumulator 3S LiPol cca 1300mAh, serwa o rozmiarach 15x27mm.

Polecane nadajniki Spektrum nowej generacji klasy NX

Do sterowania modelami samolotów polecamy nowoczesne nadajniki programowalne SPEKTRUM NX:

  • 6-kanałowy nadajnik klasy NX Spektrum NX6 DSMX, AR6610T z kompatybilnością Smart, USB i możliwością połączenia WiFi.
  • 8-kanałowy nadajnik klasy NX Spektrum NX8 DSMX, AR8020T z wyjściem głosowym, kompatybilnością Smart Technology, portem USB i możliwością połączenia WiFi.
  • 10-kanałowy nadajnik klasy NX Spektrum NX10 DSMX z najnowszymi trendami, wyjściem głosowym, kompatybilnością Smart Technology, portem USB i możliwością połączenia WiFi.
Polecane akumulatory

Do zasilania modelu polecamy akumulatory napędowe LiPol akumulator z 3 ogniwami (11.1 V).

  • Do latania ekonomicznego akumulator LiPol Black Magic LiPol 11.1V 1300mAh 25C EC3 z konektorem EC3.
  • Dla dłuższego czasu lotu Black Magic LiPol 11.1V 1800mAh 25C EC3 z konektorem EC3.
  • Akumulator Smart LiPol Spektrum Smart LiPol 11.1V 2200mAh 30C IC3 z technologią Smart

Akumulatory Spektrum z technologią Smart to obecnie najnowocześniejszy i najbezpieczniejszy sposób konserwacji i ładowania akumulatorów.

Budowa modeli samolotów z drewna jest tradycyjną i najstarszą technologią stosowaną w ich produkcji. Drewno to dostępny i tani materiał, jest elastyczne, lekkie i bardzo trwałe. Konstrukcje można naprawić, jeśli ulegną uszkodzeniu. Materiałem używanym do produkcji belek jest świerk, sosna i różne rodzaje sklejki. Buk, jesion mogą być użyte do wykonania części wytrzymałościowych lub do wykonania bloków podporowych, lipę itp.

KLEJENIE DREWNIANYCH ELEMENTÓW

Plan kładziemy na płaskim blacie z miękkiego drewna, a na plan należy położyć przezroczystą folię, aby chronić go przed klejami. Do klejenia używamy szpilek modelarskich, które mocują części w dokładnym położeniu. Do normalnego klejenia części drewnianych używa się kleju dyspersyjnego PVA, który ma tę zaletę, że wolno schnie, więc jest dużo czasu na złożenie konstrukcji. Sklejona konstrukcja może być zdjęta następnego dnia po sklejeniu.

KLEJENIE WYTRZYMAŁOŚCIOWE

W trakcie budowy pojawia się kilka węzłów konstrukcyjnych, które muszą być połączone klejami, które wytrzymują większe naprężenia, są odporne na chemikalia, wodę itp. Najbardziej znane są dwuskładnikowe kleje epoksydowe.

SZYBKIE KLEJENIE

Podczas pracy czasem trzeba użyć szybkiego i mocnego połączenia elementów, do tego celu świetnie nadają się kleje cyjanoakrylowe.

Środki pomocnicze do klejenia

Nasze ręce nie wszędzie wystarczą, a podczas montażu dużej liczby części szczególnie przydatne są różnego rodzaju zaciski. Zacisk modelarski 50mm, Zacisk równoległy 50mm, Modelcraft Zaciski nylonowe 75mm i 50mm (3+6szt) lub Modelcraft Zacisk wielofunkcyjny mały (2szt).

Narzędzia tnące

Podczas pracy z różnymi materiałami przydadzą się noże, piły, nożyczki i wiele innych narzędzi. Możemy polecić Modelcraft Nóż łamany (zestaw 3 sztuk), Modelcraft Zestaw 3 noży z 13 ostrzami, Modelcraft Piła modelarska 165x22mm 10 zębów/cm lub Modelcraft piła modelarska 203x44mm 6 zębów/cm, specjalne nożyczki Lexan proste lub nożyczki Lexan zakrzywione.

Narzędzia modelarskie i mata

Do precyzyjnego cięcia, klejenia części, a także jako ochrona stołu polecamy matę do cięcia A3 firmy Modelcraft i linijkę zabezpieczającą.

Folie poszyciowe

Najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem wykończenia modeli drewnianych jest pokrycie ich folią do prasowania. IronOnFilm Nie tylko umożliwia wybór spośród szerokiej gamy kolorów, ale także wpływa na odporność modelu na warunki atmosferyczne, stabilność koloru i kształtu, łatwość naprawy i szybkość ukończenia modelu. Do pracy będą potrzebne: modelarskie żelazko, ostry modelarski nóż i nożyczki.

10 innych produktów w tej samej kategorii: